Login |  Register |  help

Section 1 Championships JV Boys Results

Posted Wednesday, November 09, 2011 by John-Paul Kaminski

Boys Jayvee

=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Hefferon, Tim             12 Iona Prep            X17:08.57                  
  2 Ralston, John             12 Arlington             17:30.75    1             
  3 Lotocky, Krystopher       11 Arlington             17:43.77    2             
  4 Burger, Tim               11 Arlington             17:51.14    3             
  5 Netto, Nick               11 Arlington             17:53.02    4             
  6 Singh, ManJinder          12 Arlington             18:06.21    5             
  7 Castellani, Louis         11 Arlington             18:07.42    6             
  8 Burlew, Adam              10 North Rockland        18:09.26    7             
  9 Santory, Diego             9 Suffern               18:12.43    8             
 10 Wimmers, Tom              10 Arlington             18:13.31    9             
 11 Geraghty, Devin           12 Pearl River           18:14.75   10             
 12 Brereton, Michael         11 Iona Prep            X18:19.98                  
 13 Canals, Matthew           11 North Rockland        18:20.73   11             
 14 Gulick, Connor            11 Suffern               18:26.50   12             
 15 Dohmann, Mike             12 Suffern               18:36.89   13             
 16 Laroca, Joe               11 Somers                18:37.94   14             
 17 Peruffo, Corey            10 Arlington             18:38.82                  
 18 Paukner, Max              12 Brewster              18:42.07   15             
 19 Ilie, Brandon             10 Pearl River           18:43.20   16             
 20 Giordano, Nick               Byram Hills           18:46.70   17             
 21 Rizzo, Peter              12 North Rockland        18:47.83   18             
 22 Bowen, Allan              11 Suffern               18:48.12   19             
 23 Bedrosian, Sam            11 Brewster              18:48.50   20             
 24 Schnalzer, Stephen        10 North Rockland        18:48.93   21             
 25 Rinaldi, Jesse            10 Somers                18:53.16   22             
 26 Haering, Matt             11 Arlington             18:53.56                  
 27 Greene, Winfield          12 Brewster              18:53.82   23             
 28 Burke, Liam               09 Tappan Zee            18:59.97   24             
 29 DeUrso, Ben               11 Somers                19:00.11   25             
 30 Hughes, Terence           11 Pearl River           19:00.91   26             
 31 Fusco, Alex               12 Somers                19:02.34   27             
 32 Delfay, Mike              08 Brewster              19:02.93   28             
 33 Tsang, Ryan               09 Tappan Zee            19:03.89   29             
 34 Smyth, Kyle               10 Pearl River           19:05.78   30             
 35 Freiler, James            10 Arlington             19:07.89                  
 36 Maliniak, Matt            10 Somers                19:08.41   31             
 37 Mallon, Liam              09 North Rockland        19:08.69   32             
 38 DeGaray, Sean             09 Brewster              19:09.03   33             
 39 Lotocky, Tymothy          10 Arlington             19:09.38                  
 40 Ricci, Mike               11 North Rockland        19:10.17   34             
 41 Buechele, Stefan          11 Arlington             19:11.60                  
 42 LeMoine, Matthew          09 North Rockland        19:13.09   35             
 43 Carelton, Dan             11 Somers                19:13.83   36             
 44 Braunagel, Michael        12 North Rockland        19:14.38                  
 45 Araujo, Alan              10 Clarkstown South      19:15.16   37             
 46 VanBerk, martijn          12 Brewster              19:16.52   38             
 47 Pang, Jon                 11 Tappan Zee            19:17.54   39             
 48 Asselmeyer, James         09 Arlington             19:18.03                  
 49 Finucane, Seamus          11 North Rockland        19:18.35                  
 50 Kelly, Ian                10 Pearl River           19:19.85   40             
 51 Takanori, Okkotsu         09 Dobbs Ferry           19:21.10   41             
 52 Carstensen, Christian     09 Pearl River           19:21.69   42             
 53 Russell, TJ               10 Tappan Zee            19:21.97   43             
 54 Flanagan, Sean            11 Byram Hills           19:22.26   44             
 55 Rosa, Zachary             12 North Rockland        19:22.54                  
 56 Muhlholland, Reuben       10 Tappan Zee            19:23.74   45             
 57 Berger, S                    Byram Hills           19:24.37   46             
 58 Courtien, Larry           10 Somers                19:25.75   47             
 59 Starkey, Jesse            12 Suffern               19:28.00   48             
 60 DeGaray, Brian            11 Brewster              19:31.16   49             
 61 Ruiz, Luis                10 Suffern               19:34.90   50             
 62 Skelly, Jack              12 Tappan Zee            19:36.05   51             
 63 Hekker, Tim               10 North Rockland        19:36.41                  
 64 Tunis, Kyle               10 Irvington             19:36.65   52             
 65 Weissmann, Noah           10 Horace Greeley        19:37.16   53             
 66 Beglane, Rory             12 Iona Prep            X19:37.51                  
 67 Mitchell, Reid            12 Irvington             19:37.83   54             
 68 Latainer, Mattew          12 Dobbs Ferry           19:38.12   55             
 69 Neyen, Steven             11 Iona Prep            X19:42.80                  
 70 LeWarn, Peter             09 Tappan Zee            19:43.14   56             
 71 Quinn, Darren             11 Arlington             19:44.17                  
 72 Slattery, Mikey           10 Pawling               19:44.60   57             
 73 Williams, Dave            09 Arlington             19:45.05                  
 74 Beckett, Tyler            10 John Jay CR 11        19:45.34                  
 75 Feeney, James             09 North Rockland        19:45.60                  
 76 Courtien, John            11 Somers                19:45.91                  
 77 Lin, Alexander            10 Scarsdale             19:46.47   58             
 78 Grau, Zachary             10 Clarkstown South      19:47.30   59             
 79 Fortino, Domenic          09 Pearl River           19:47.61   60             
 80 Ackerman, Nick            12 Arlington             19:47.93                  
 81 Poletti, Mike             10 Eastchester           19:48.28   61             
 82 Kiel, Zachary             10 Clarkstown North      19:50.05   62             
 83 McGarry, Liam             10 Pearl River           19:50.43                  
 84 Farrell, Evan             12 Clarkstown North      19:51.15   63             
 85 Schmitt, Mason            10 RC Ketcham            19:51.61   64             
 86 Lee, Kieran               09 Pearl River           19:57.47                  
 87 Mahoney, Sean             09 Pearl River           19:57.75                  
 88 Berdon, Matthew           10 Edgemont              19:58.29   65             
 89 O'Brien, Mike             11 Tappan Zee            19:58.86                  
 90 Hardt, Will               10 Horace Greeley        19:59.58   66             
 91 Decker, Nick              11 Arlington             19:59.91                  
 92 Maloney, Mike             11 Somers                20:00.23                  
 93 Klein, Zach                9 White Plains          20:00.50   67             
 94 Moore, Patrick            11 Horace Greeley        20:00.94   68             
 95 Shimizu, Juntoku          12 Irvington             20:01.46   69             
 96 Clarke, Dylan             10 Tappan Zee            20:03.01                  
 97 Higgins, Liam             10 Pearl River           20:05.69                  
 98 Damelio, Randell          09 North Rockland        20:06.33                  
 99 Santory, Luis              9 Suffern               20:06.66   70             
100 Chan, Nick                10 Scarsdale             20:07.02   71             
101 Muenzer, Matthew          10 Clarkstown South      20:07.75   72             
102 Bomba, Steven             11 Iona Prep            X20:08.35                  
103 Shah, Savan               11 RC Ketcham            20:09.03   73             
104 Leverque, Brijian         12 Iona Prep            X20:09.66                  
105 Muise, Logan              12 Irvington             20:10.01   74             
106 Maio, Nick                09 North Rockland        20:10.34                  
107 Healy, Gary               10 Pearl River           20:10.80                  
108 O'Connor, Henry           10 Pawling               20:11.00   75             
109 Carlin, Gregory              Byram Hills           20:11.83   76             
110 Schapiro, Aaron              Horace Greeley        20:12.07   77             
111 Leanza, Matthew            9 Suffern               20:12.40                  
112 Johnson, Alexander        10 Scarsdale             20:12.90   78             
113 Richter, Mark             09 Arlington             20:13.03                  
114 Lifrieri, John            10 Lakeland/Panas        20:13.30   79             
115 Jastrembski, Steven       09 Arlington             20:13.61                  
116 Barry, Dan                09 Arlington             20:14.30                  
117 Greenspan, Marc           12 Clarkstown North      20:15.71   80             
118 Linkoff, Alex             12 Clarkstown North      20:16.24   81             
119 Deknatel, Christian       09 Eastchester           20:16.71   82             
120 Teator, Christopher       10 Eastchester           20:17.07   83             
121 De Los Rios, Erik         10 Brewster              20:17.86                  
122 Prigge, Chris             10 Pearl River           20:18.26                  
123 Stack, Kieran             11 Arlington             20:18.73                  
124 Boyko, Devin              10 Pearl River           20:19.22                  
125 Muenkel, Dan              09 Arlington             20:19.55                  
126 Rubin, Grant               9 White Plains          20:20.36   84             
127 Santana, Chris            09 Pawling               20:23.08   85             
128 Yun, Charles                 Eastchester           20:23.35   86             
129 Pfail, John               11 North Rockland        20:24.29                  
130 Cheng, Steven             11 Tappan Zee            20:24.74                  
131 McKiever, Chris           11 Suffern               20:25.07                  
132 Kho, James                11 Edgemont              20:25.60   87             
133 Nicholson, Kevin          11 White Plains          20:25.91   88             
134 Sweeney, Ben              10 John Jay CR 11        20:26.54                  
135 Diakanwa, Jon             12 Iona Prep            X20:26.87                  
136 D'Adamo, Mike             09 RC Ketcham            20:27.26   89             
137 Taylor, Terry             10 Dobbs Ferry           20:27.34   90             
138 Kheninsen, Dan            10 Suffern               20:27.59                  
139 Edick, Max                12 Arlington             20:28.40                  
140 Cioffoletti, Nick         10 Byram Hills           20:31.23   91             
141 Marzouka, Jamil           11 Our Lady of Lourdes   20:33.06   92             
142 Walker, Matt              12 Clarkstown South      20:34.10   93             
143 Arsianian, Adam           11 RC Ketcham            20:35.10   94             
144 Buchan, James             11 Pearl River           20:35.39                  
145 Brandt, Alex              09 Irvington             20:35.73   95             
146 NaKamura, Shota           09 Edgemont              20:36.27   96             
147 Guo, Andrew               12 Scarsdale             20:36.83   97             
148 Joyner, Michael           11 Tappan Zee            20:37.09                  
149 Bressman, Noah            12 Horace Greeley        20:37.41   98             
150 Hackett, Chris            11 Mahopac               20:37.79   99             
151 Herbstman, Michael        09 Clarkstown North      20:38.02  100             
152 Huo, Ryan                 09 Scarsdale             20:38.26  101             
153 Triana, Paul              09 North Rockland        20:38.63                  
154 Klimentova, Michael       12 Somers                20:38.95                  
155 Feldman, Jonathan          9 Lakeland/Panas        20:39.29  102             
156 Pagano, Chris             10 North Rockland        20:39.97                  
157 Kenny, Alex               09 Tappan Zee            20:43.44                  
158 Devir, Patrick            11 Eastchester           20:44.18  103             
159 Ryan, Jacob               09 Briarcliff            20:45.45  104             
160 DeLaPaz, Anthony          10 Arlington             20:45.90                  
161 Cohen, Jeff               09 Mahopac               20:46.38  105             
162 Hickey, Keith             11 Dobbs Ferry           20:46.71  106             
163 Altebrando, Gil           11 Suffern               20:47.06                  
164 Schairer, Brian           12 Nanuet                20:47.37                  
165 Kowalski, Derick          11 Pawling               20:48.88  107             
166 Murray, Paul              12 Edgemont              20:49.97  108             
167 Vega, Noel                09 North Rockland        20:50.27                  
168 Gaffney, Andrew           10 Eastchester           20:50.58  109             
169 Dolan, Mike               11 Clarkstown North      20:50.86  110             
170 Pisano, Nicholas          10 Lakeland/Panas        20:51.15  111             
171 Pereira, Joe              11 Suffern               20:51.44                  
172 Wolfert, Adam             10 Edgemont              20:51.86  112             
173 Malandruccullo, Joe       10 Lakeland/Panas        20:52.13  113             
174 Owens, Paul               10 Pearl River           20:52.48                  
175 Ford, Ryan                11 Brewster              20:52.83                  
176 McCaffrey, Daniel         09 North Rockland        20:54.04                  
177 Caffery, Tim              12 Mahopac               20:54.76  114             
178 Fetzer, Matt              12 Mahopac               20:55.66  115             
179 Knoff, Charles            11 Briarcliff            20:56.31  116             
180 Sheeley, Calvin           08 Dobbs Ferry           20:56.74  117             
181 Thomas, Samuel            10 Eastchester           20:57.16  118             
182 Grant, Kyle               12 Tappan Zee            20:58.63                  
183 Kelly, Declan             09 Pearl River           20:59.14                  
184 Mejia, Jeckson            12 Lakeland/Panas        20:59.49  119             
185 Levine, Jacob             11 Briarcliff            20:59.88  120             
186 Staluppi, Joey            11 Dobbs Ferry           21:00.45  121             
187 Adams, Kyle               11 White Plains          21:01.03  122             
188 Graybeal, William         10 Edgemont              21:01.59  123             
189 Suzman, Evan              09 Scarsdale             21:03.86  124             
190 Shea, Pat                 12 Our Lady of Lourdes   21:04.50  125             
191 Leone, Nick               12 White Plains          21:04.88  126             
192 Sun, Joshua               10 Edgemont              21:05.89  127             
193 Steinhauer, Grant         10 Horace Greeley        21:06.50  128             
194 Greco, Rob                10 RC Ketcham            21:07.40  129             
195 Mitsudome, Reishi         10 Edgemont              21:10.21                  
196 Fadden, David             09 Our Lady of Lourdes   21:11.32  130             
197 Norden, Matt              11 Mahopac               21:12.12  131             
198 Dolan, Peter              11 Pearl River           21:12.84                  
199 Murphy, Tom               09 Eastchester           21:17.85                  
200 Farrell, Jon              10 Pawling               21:18.69  132             
201 Arnold, Craig             12 White Plains          21:19.09  133             
202 McGeever, Kevin           11 Pearl River           21:20.98                  
203 York, Eric                12 Scarsdale             21:21.25  134             
204 Leibman, Kevin            09 Clarkstown North      21:21.58  135             
205 Beresford, Jack           10 Somers                21:21.86                  
206 Rogovin, Max              11 White Plains          21:22.90  136             
207 Lu, Gary                  12 Dobbs Ferry           21:23.71  137             
208 He, Jeff                  12 Briarcliff            21:24.34  138             
209 Pushka, Arian             12 Byram Hills           21:24.59  139             
210 Alva, Anthony             11 North Rockland        21:25.18                  
211 DiSalvo, Joe              11 Our Lady of Lourdes   21:26.24  140             
212 Edwards, Sean             11 Pearl River           21:26.54                  
213 Chavkin, Josh                Byram Hills           21:27.02  141             
214 Katz, Brian               07 Eastchester           21:27.31                  
215 Tardio, Ethan             09 Irvington             21:27.56  142             
216 Mattos, Alex              11 Somers                21:27.85                  
217 Lee, Allen                11 Clarkstown North      21:28.16                  
218 Barton, Ethan             09 Fox Lane              21:28.78  143             
219 Purugganan, Steve         09 Fox Lane              21:29.22  144             
220 Cukierwar, Andrew         10 Scarsdale             21:29.53                  
221 Ehrenreich, David         12 Irvington             21:30.04  145             
222 Krog, Jon                    Byram Hills           21:30.45                  
223 Endo, Takashi             09 RC Ketcham            21:30.88  146             
224 Sheldon, Kevin            11 Clarkstown North      21:31.54                  
225 Meyer, Sean                9 Suffern               21:31.94                  
226 Mauriello, Troy           11 Suffern               21:33.55                  
227 Zazzero, Chris            09 Brewster              21:34.11                  
228 Martin, Luke              10 Our Lady of Lourdes   21:35.29  147             
229 Penate, Austin            09 Nanuet                21:36.43                  
230 Fulgione, Eric            09 Tappan Zee            21:37.54                  
231 Kost, Nick                12 Dobbs Ferry           21:38.56                  
232 Fraad, Danny              10 Pawling               21:39.13  148             
233 Brophy, Paul              09 North Rockland        21:39.61                  
234 Mikami, Edward            11 Scarsdale             21:39.88                  
235 O'Connor, James           12 Our Lady of Lourdes   21:40.17  149             
236 Rubich, Andrew            12 Briarcliff            21:40.92  150             
237 Nicolais, David           10 Mahopac               21:41.47  151             
238 Lynch, Owen               09 Briarcliff            21:42.01  152             
239 Fadden, Dan               12 Our Lady of Lourdes   21:42.49  153             
240 Conway, Kevin             10 Pearl River           21:42.96                  
241 Krisa, Shane              10 Arlington             21:43.97                  
242 Hellthaler, Kurt          12 Eastchester           21:45.37                  
243 Moritani, Takushi         09 Irvington             21:47.68                  
244 O'Neill, Ryan             10 Pearl River           21:48.37                  
245 O'Neill, Kyle             10 Pearl River           21:49.05                  
246 Carvao, Joao Pedro        10 Horace Greeley        21:49.48  154             
247 Flores, David             11 Eastchester           21:51.64                  
248 Williams, Turner          09 Horace Greeley        21:52.05                  
249 McCormack, James          11 White Plains          21:52.46                  
250 Mullen, Connor            10 Fox Lane              21:53.62  155             
251 Hipolito, Harrison        09 Fox Lane              21:54.81  156             
252 Stephens, Richard         09 North Rockland        21:55.49                  
253 Blejwas, Paul             12 Our Lady of Lourdes   21:55.79                  
254 Kilgannon, Ryan           12 Clarkstown North      21:56.60                  
255 Marshall, Kenny           12 Dobbs Ferry           21:57.48                  
256 Cuddy, William            11 Clarkstown South      21:58.47  157             
257 Walsh, Danny              11 Mahopac               21:59.09  158             
258 Biondi, Steven            12 Suffern               22:00.39                  
259 Bennis, Michael           09 North Rockland        22:00.97                  
260 Edebi, Rayan              10 Eastchester           22:02.07                  
261 Mermelste, Jon            12 Scarsdale             22:03.66                  
262 Haggerty, Kevin           10 Horace Greeley        22:03.97                  
263 Kachappilly, Rajiv        11 Briarcliff            22:04.26  159             
264 Hoane, Brandon            12 Horace Greeley        22:04.58                  
265 Reed, Chris               11 Our Lady of Lourdes   22:05.20                  
266 Everett, Max              10 Fox Lane              22:07.22  160             
267 Liebman, Alex             12 Clarkstown North      22:08.25                  
268 Davis, Jared              09 North Rockland        22:09.22                  
269 Alva, Chris               10 North Rockland        22:09.61                  
270 Kanas, Joseph             11 White Plains          22:10.70                  
271 Rosten, Dillon            09 Arlington             22:11.53                  
272 Rogers, Harold            10 Mahopac               22:12.47                  
273 Turner, Josh              10 Horace Greeley        22:12.88                  
274 O'Leary, John             09 Mahopac               22:13.77                  
275 Spencer, Khalil           12 North Rockland        22:14.01                  
276 Caruana, Frankie          12 Tappan Zee            22:14.32                  
277 Imor, John                09 Brewster              22:15.42                  
278 Trombacco, James          09 Brewster              22:15.79                  
279 Della Pietra, Jake        11 Our Lady of Lourdes   22:16.29                  
280 Heitmann, Matt            09 Our Lady of Lourdes   22:16.96                  
281 Tung, Victor              11 Tappan Zee            22:17.25                  
282 Loehr, Ryan               09 Our Lady of Lourdes   22:17.90                  
283 Clemente, Karl            10 Lakeland/Panas        22:18.19  161             
284 Soloman, Jeremy            9 Suffern               22:18.77                  
285 Rubin, Evan               12 White Plains          22:19.03                  
286 Purugganan, Brian         10 Fox Lane              22:19.36  162             
287 Russo, Kevin              10 Lakeland/Panas        22:21.42  163             
288 O'Connor, Philip          09 Our Lady of Lourdes   22:21.86                  
289 Cordaro, Michael          12 Clarkstown North      22:28.64                  
290 Accetta, Luke             09 Pearl River           22:28.96                  
291 Sterne, Ben               12 Dobbs Ferry           22:29.32                  
292 Colodner, Stephen         09 Pearl River           22:29.74                  
293 Wallach, Michael          10 Nanuet                22:31.24                  
294 Wlody, Sam                10 Horace Greeley        22:32.11                  
295 Accetta, Francesco        11 North Rockland        22:33.28                  
296 DeCleur, Szetong          09 Irvington             22:36.25                  
297 Mecca, Sam                09 Arlington             22:37.99                  
298 Fernandez, Sam            10 Lakeland/Panas        22:38.47                  
299 Conway, Bryan             12 Pearl River           22:39.71                  
300 Meluch, Tyler             09 Our Lady of Lourdes   22:40.85                  
301 Duffy, John               09 Mahopac               22:41.27                  
302 Capicotto, Nicholas       1A White Plains          22:41.65                  
303 Kopec, Austin             11 Briarcliff            22:42.50                  
304 Kutzin, Daniel            10 Eastchester           22:42.84                  
305 Boyd, Ricky               09 Eastchester           22:43.80                  
306 Cuddy, Thomas             09 Clarkstown South      22:45.45  164             
307 Morange, William          09 North Rockland        22:47.84                  
308 York, Marc                10 Scarsdale             22:52.65                  
309 Argyros, George           09 Dobbs Ferry           22:53.21                  
310 Chimbo, John               9 Lakeland/Panas        22:53.81                  
311 Lavin, Mike               09 Mahopac               22:58.64                  
312 Cornelio, James           09 Fox Lane              23:00.46  165             
313 Steiner, Neil             09 Horace Greeley        23:00.67                  
314 Kilkelly, Chandler        11 White Plains          23:02.94                  
315 Katz, Daniel              09 Horace Greeley        23:04.89                  
316 Lynn, Brian               10 Nanuet                23:05.75                  
317 Ornstein, Ben             09 Horace Greeley        23:09.90                  
318 Tullo, Philip             10 Our Lady of Lourdes   23:10.18                  
319 Dellicarri, Michael       09 Clarkstown North      23:15.07                  
320 Dinielli, Nick            09 Irvington             23:16.61                  
321 Silverstein, Brett         9 Suffern               23:17.39                  
322 Maloney, ryan             09 Mahopac               23:18.04                  
323 Caparelli, Marc           11 Eastchester           23:18.55                  
324 Chan, Zachary             12 Lakeland/Panas        23:19.54                  
325 O'Connell, Martin         09 Eastchester           23:21.94                  
326 Foley, Michael            11 Mahopac               23:22.32                  
327 Michael, Sean             09 Our Lady of Lourdes   23:22.68                  
328 Crawley, Max               9 White Plains          23:26.02                  
329 Keenan, Chris             10 Briarcliff            23:26.50                  
330 Gucciardo, Nick           10 Pearl River           23:27.05                  
331 Ballini, Matt             11 Briarcliff            23:29.56                  
332 Winston, Evan             12 Briarcliff            23:30.24                  
333 Huber, Scott              12 Tappan Zee            23:34.41                  
334 Wanamaker, Dan            12 Tappan Zee            23:35.39                  
335 Monachelli, Michael        9 White Plains          23:36.35                  
336 Nation, Kyle              09 Eastchester           23:36.72                  
337 Hall, Dennis              09 RC Ketcham            23:37.07  166             
338 Cardon, Shamus            10 White Plains          23:37.51                  
339 Castoriata, Rob           09 Mahopac               23:38.94                  
340 Park, Cavin               10 Horace Greeley        23:39.35                  
341 Digilio, Nick             10 Our Lady of Lourdes   23:45.22                  
342 Caferra, Jason            09 Arlington             23:51.00                  
343 Libowitz, Mark            09 Horace Greeley        23:53.47                  
344 Campanella, Anthony       09 Mahopac               23:53.83                  
345 Pratico, Jonathan          9 Lakeland/Panas        23:56.05                  
346 Yu, Johnathan             11 Eastchester           23:57.97                  
347 Accatino, Doug            11 Eastchester           23:59.19                  
348 Gariolo, Anthony          09 RC Ketcham            24:05.43                  
349 Walker, Ryan              09 Our Lady of Lourdes   24:06.81                  
350 Jones, Trevor             09 Briarcliff            24:07.29                  
351 Bayer, Jacob              09 Horace Greeley        24:07.67                  
352 Kenny, Michael            11 Eastchester           24:11.46                  
353 Smiley, Max               10 Horace Greeley        24:11.94                  
354 Scalise, Nicholas          8 Eastchester           24:13.14                  
355 Brady, Thomas             09 Scarsdale             24:20.39                  
356 Jones, Michael            09 Briarcliff            24:21.24                  
357 Loang, Jonathan           09 Our Lady of Lourdes   24:29.88                  
358 Frangos, Patrick          12 Horace Greeley        24:33.15                  
359 Tatineni, Vivekanand      10 White Plains          24:41.77                  
360 Miller, Jordan            09 Scarsdale             24:46.18                  
361 Boucher, Jonathan          9 Lakeland/Panas        24:53.63                  
362 Pedretti, Matthew          9 Lakeland/Panas        25:01.88                  
363 Andrade, Nick             12 Suffern               25:02.85                  
364 Bryson, Stephen           09 Eastchester           25:04.23                  
365 Woll, Joe                 12 Irvington             25:04.97                  
366 Sullivan, Andrew          10 Arlington             25:11.24                  
367 Kovari, Stephen           09 Scarsdale             25:13.21                  
368 Reid, Sean                11 White Plains          25:21.31                  
369 Courtney, Hugh            09 Brewster              25:26.49                  
370 Fotiadis, Alexander       09 Eastchester           25:28.53                  
371 Alvarez, Nicholas         10 Lakeland/Panas        25:30.14                  
372 Young, John               09 Brewster              25:36.03                  
373 Lappe, George             09 North Rockland        25:42.65                  
374 Ginsberg, Alex            11 Briarcliff            25:52.44                  
375 Maman, Kevin                 Byram Hills           25:57.14                  
376 Murphy, John              11 Eastchester           26:00.37                  
377 Weinstein, David          09 Horace Greeley        26:19.42                  
378 Ruane, Joe                12 Our Lady of Lourdes   26:40.88                  
379 Kebede, Hacnock           10 Lakeland/Panas        26:43.28                  
380 Marzouka, Nikolei         10 Our Lady of Lourdes   27:04.55                  
381 Gould, Thomas             09 Our Lady of Lourdes   27:07.14                  
382 Fylnn, Alex               09 Our Lady of Lourdes   27:12.14                  
383 Manimala, Jibin           11 Briarcliff            27:18.76                  
384 Kantor, Finbar            10 Scarsdale             27:24.53                  
385 Kim, Michael              10 Scarsdale             27:28.39                  
386 Costa, Chris              10 Alexander Hamilton    27:30.70                  
387 Lebron, Dominick          09 North Rockland        28:22.36                  
388 Hersch, Marc              10 Scarsdale             28:26.72                  
389 Aprile, Felice            09 Alexander Hamilton    28:58.73                  
390 Peers, Aram               10 Alexander Hamilton    29:16.65                  
391 Fanell, Bradley           09 Alexander Hamilton    29:52.38                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Arlington                    15    1    2    3    4    5    6    9          
      Total Time:  1:29:04.89                                                    
         Average:    17:48.98                                                    
   2 North Rockland               89    7   11   18   21   32   34   35          
      Total Time:  1:33:15.44                                                    
         Average:    18:39.09                                                    
   3 Suffern                     100    8   12   13   19   48   50   70          
      Total Time:  1:33:31.94                                                    
         Average:    18:42.39                                                    
   4 Somers                      119   14   22   25   27   31   36   47          
      Total Time:  1:34:41.96                                                    
         Average:    18:56.40                                                    
   5 Brewster                    119   15   20   23   28   33   38   49          
      Total Time:  1:34:36.35                                                    
         Average:    18:55.27                                                    
   6 Pearl River                 122   10   16   26   30   40   42   60          
      Total Time:  1:34:24.49                                                    
         Average:    18:52.90                                                    
   7 Tappan Zee                  180   24   29   39   43   45   51   56          
      Total Time:  1:36:07.11                                                    
         Average:    19:13.43                                                    
   8 Byram Hills                 274   17   44   46   76   91  139  141          
      Total Time:  1:38:16.39                                                    
         Average:    19:39.28                                                    
   9 Irvington                   344   52   54   69   74   95  142  145          
      Total Time:  1:40:01.68                                                    
         Average:    20:00.34                                                    
  10 Horace Greeley              362   53   66   68   77   98  128  154          
      Total Time:  1:40:27.16                                                    
         Average:    20:05.44                                                    
  11 Clarkstown North            386   62   63   80   81  100  110  135          
      Total Time:  1:40:51.17                                                    
         Average:    20:10.24                                                    
  12 Scarsdale                   405   58   71   78   97  101  124  134          
      Total Time:  1:41:21.48                                                    
         Average:    20:16.30                                                    
  13 Dobbs Ferry                 409   41   55   90  106  117  121  137          
      Total Time:  1:41:10.01                                                    
         Average:    20:14.01                                                    
  14 Eastchester                 415   61   82   83   86  103  109  118          
      Total Time:  1:41:29.59                                                    
         Average:    20:17.92                                                    
  15 Clarkstown South            418   37   59   72   93  157  164               
      Total Time:  1:41:42.78                                                    
         Average:    20:20.56                                                    
  16 RC Ketcham                  449   64   73   89   94  129  146  166          
      Total Time:  1:42:10.40                                                    
         Average:    20:26.08                                                    
  17 Pawling                     456   57   75   85  107  132  148               
      Total Time:  1:42:26.25                                                    
         Average:    20:29.25                                                    
  18 Edgemont                    468   65   87   96  108  112  123  127          
      Total Time:  1:42:41.99                                                    
         Average:    20:32.40                                                    
  19 White Plains                487   67   84   88  122  126  133  136          
      Total Time:  1:42:52.68                                                    
         Average:    20:34.54                                                    
  20 Lakeland/Panas              524   79  102  111  113  119  161  163          
      Total Time:  1:43:35.36                                                    
         Average:    20:43.08                                                    
  21 Mahopac                     564   99  105  114  115  131  151  158          
      Total Time:  1:44:26.71                                                    
         Average:    20:53.35                                                    
  22 Briarcliff                  628  104  116  120  138  150  152  159          
      Total Time:  1:45:46.90                                                    
         Average:    21:09.38                                                    
  23 Our Lady of Lourdes         634   92  125  130  140  147  149  153          
      Total Time:  1:45:50.41                                                    
         Average:    21:10.09                                                    
  24 Fox Lane                    758  143  144  155  156  160  162  165          
      Total Time:  1:48:53.65                                                    
         Average:    21:46.73

 

This page was created in 0.1406 seconds on server 132